Przejdź do treści

Studiuj rachunkowość

  • przez
Studiuj rachunkowość

Wybór kierunku studiów to na pewno jeden spośród najważniejszych dylematów stających przed absolwentem liceum na starcie dorosłego życia. Wybór dokonany w owym momencie będzie warunkować całe nasze życie zawodowe, bowiem w wielu przykładach to rzeczywiście studia ustawiają wykonywanie danego fachu. Wielu przyszłych studentów myśli, czy postawić na studia zgodne z zainteresowaniami, bądź być może zdecydować się na kurs, który zagwarantuje pracę a także odpowiednią pensję. Ankiety przeprowadzane pośród naszych firm wskazują, iż kierunkiem perspektywicznym jest finanse jak i rachunkowość.

Studiowanie na kierunkach powiązanych z rachunkowością nie należy do łatwych – ich cykl nauczania kładzie się głównie na przedmiotach ścisłych, więc podczas zgłębiania zagadnień rachunkowości musimy wykazać się znajomością matematyki oraz umiejętnością obserwacji a także racjonalnego myślenia. Jednak wysiłek jest niesłychanie opłacalny – skończenie studiów na kierunku rachunkowość daje ogromną wiedzę z obszaru zarządzania modelami ekonomicznymi zachodzącymi w przedsiębiorstwach, maksymalizacji dochodów, oceny sytuacji finansowej przedsiębiorstwa, ewidencjonowania sytuacji gospodarczych występujących w firmie, przygotowywania zestawień finansowych i wszystkich procesów ekonomicznych będących na arenie krajowej a także zewnętrznej.

Tak duża wiedza ekonomiczna zdobyta podczas studiów daje możliwość podjęcie praktyki w przeróżnych branżach a także zawodach – dla przykładu jako analityk , księgowa, specjalista do spraw finansowych, doradca podatkowy, biegły rewident , agent ubezpieczeniowy. Ukończenie rachunkowości oferuje też założenie własnej spółki – przykładem może być biuro rachunkowe, obsługujące firmy w zakresie finansowym, skarbowym i podatkowym.